Pomoc

Poniżej odpowiedzi na często zadawane pytania

 

Przed ustawą deregulacyjną niektóre z naszych szkoleń wpisane byłe na listę odpowiedniego ministra jako obowiązkowe szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego. Zgodnie z tymi przepisami 1 godz. ed. = 45 minut. Wartość podana przy nazwie kursu oznacza to ile godz. ed. zalicza ukończenie danego szkolenia i uwzględnia również czas niezbędny do nauki własnej np. zapoznania się z treścią ustaw itp. Nie jest to suma czasów materiałów audio-wideo.

Historia twoich zamówień i faktur znajduje się na stronie Moje Konto (podgląd wymaga zalogowania). Ponadto link do faktury jest przesyłany jednej z wiadomości wysyłanych niezwłocznie po otrzymaniu płatności (sprawdź swoją skrzynkę email).

Faktura wystawia się automatycznie w chwili przejścia płatności na dane podane przez Zamawiającego w trakcie składania zamówienia. Jeśli Zamawiający podał dane błędne, to jedynym legalnym sposobem ich zmiany jest przesłanie nam tzw. „noty korygującej” (może być nawet mailem). Proszę jednak najpierw sprawdzić fakturę.

Zakupiony kurs online (zdecydowana większość) umieszczony jest na platformie www.symen24.pl.

W celu rozpoczęcia nauki:

  1. Najpierw zaloguj się się na platformie na stronie Moje konto
  2. Następnie  możesz postąpić na dowolny z poniższych sposobów:
    1. wejdź na stronę Twoje kursy i wybierz właściwy kurs (kliknij w jego tytuł), albo
    2. wejdź na stronę kursu i
  3. Będąc na stronie kursu przejdź do pierwszej lekcji i zacznij naukę (lekcje znajdują się na dole strony pod opisem informującym o czym jest kurs)

Ważne:

  1. W zależności od ustawień danego kursu może być w nim wymuszona konieczność zachowania kolejności studiowania wszystkich lub tylko wybranych lekcji.
  2. W niektórych lekcjach mogą znajdować się testy, które trzeba zaliczyć w celu ukończenia kursu.
  3. Kursy przeznaczone są do indywidualnej nauki wyłącznie osoby będącej nabywcą kursu, a wszelkie treści chronione są prawem autorskim i ich upowszechnianie wymaga otrzymanie zgody autora wyrażonej w formie pisemnej.

Wymagania techniczne

Oglądając stronę kursu (lub lekcję demo) możesz sprawdzić, czy spełniasz wymagania techniczne.

Uwaga: nie zapomnij pobrać i zapisać pliku na dysku, zanim spróbujesz go odczytać!

Książki w wersjach elektronicznych stopniowo wypierają książki papierowe, ponieważ są dostępne natychmiast po zakupie, a w dodatku nic nie ważą. Ta ostatnia zaleta istotna jest szczególnie dla tych, który lubią zabieraćksiążki w podróż np. na wakacje? Oni dobrze wiedzą, ile to kilogramów przybywa od zabrania tylko kilku książek.

Ponadto wydania elektroniczne dostępne są w dwóch podstawowych wersjach:

Do korzystania z książek elektronicznych w wersji „do czytania” (drukowanej) nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt, chociaż czasem (szczególnie w podróży) wykorzystania czytnika zamiast, smartfona, tableta, laptopa, lub komputera może być wygodniejsze. Chociaż warto zwrócić uwagę na to, że tablety i smartfony coraz częściej mają gabaryty podobne do gabarytów czytników, a zastosowań znacznie więcej.

Książki elektroniczne w wersji do czytania występują najczęściej w jednej z trzech podstawowych form (uwaga: instalując podanie niżej przykładowe programy, zadbaj o dogranie ich wersji zgodnej w posiadanym przez ciebie sprzętem. Podanie niżej linki prowadzą do stron producentów oprogramowania):

a) pliki epub: można w zasadzie odtwarzać na niemal każdym sprzęcie. Czasami trzeba doinstalować specjalny (darmowy) program np. ten:

Adobe Digital Editions

b)pliki mobi: przeznaczone są dla posiadaczy czytników Kindle. Można je również odtwarzać na zwykłych komputerach, stosując np.

Kindle Previever

c) pliki PDF: format powszechnie znany. Do jego odczytania zalecamy np.

Adobe Reader  lub jeszcze lepiej: Adobe Digital Editions, który w odróżnieniu od  Adobe Reader lepiej radzi sobie z plikami zabezpieczonymi systemem DRM. Pliki ACSM (wersja pdf) należy otwierać przy pomocy Adobe Digital Editions  (Po uruchomieniu pliku .acsm, program automatycznie pobierze plik PDF z serwera hurtowni i zapisze go na  państwa dysku, jednocześnie przypisując mu wasze Adobe ID).

Do większości e-książek dołączone są wersje „demo”, więc z łatwością możesz sprawdzić, czy Twój sprzęt i oprogramowanie radzi sobie z tymi plikami.

Przy okazji polecamy program Calibre, który doskonale będzie zarządzał twoją elektroniczną biblioteką.

2. Do słuchania (w formacie mp3, który można odtworzyć nawet na zwykłym smartfonie). Audiobooki – dzięki czytającym je wybitnym aktorom i lektorom oraz dzięki często stosowanej warstwie muzycznej niezwykle wzbogacają i uatrakcyjniają odbiór dzieła. Ponadto umożliwiają korzystanie z książki w trakcie wykonywania innych czynności (kierowania samochodem, sprzątania mieszkania, joggingu itp.)

Format mp3 jest tak powszechnie stosowany, że chyba nie wymaga specjalnego tłumaczenia, jak z niego korzystać.

Audiobooki w formacie mp3 można odtwarzać na wielu urządzeniach: komputerach, laptopach, tabletach, smartfonach, dyktafonach, odtwarzaczach i wielu urządzeniach domowych lub samochodowych (sprawdź w instrukcji swojego urządzenia).

Można je też przenosić pomiędzy urządzeniami (byle legalnie) za pomocą kart pamięci, pamięci typu „paluszek flash USB”, samodzielnie nagranych płyt CD, połączeń kablowych i innych.

Większość sprzedawanych tu audiobooków posiada wersje DEMO, więc możesz sprawdzić, czy twoje urządzenie i oprogramowanie odtwarza mp3.

Sprzedawane przez nas e-booki i audiobooki zabezpieczone są Watermarkiem identyfikującym nabywcę tej publikacji. Zabezpieczenie to umożliwia przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie (w odróżnieniu od systemy DRM).

Watermark jest niewidoczny dla zwykłego użytkownika. Jego zastosowanie w niczym nie zakłóca korzystania z pliku.

Usunięcie watermarku jest niemożliwe nawet po podziale lub konwersji pliku.

Kupione egzemplarze ebooków i audiobooków przeznaczone są wyłącznie do użytku prywatnego.

Osoba, która rozpowszechnia e-booki lub audiobooki z naruszeniem przepisów prawa zostanie rozpoznana po tym Watermarku i poniesie konsekwencje wynikające z ustawy o ochronie praw autorskich i pokrewnych.

—-

W przypadku problemów z otwarciem pliku:

1. Zapoznaj się dokładnie z treścią tej strony i sprawdź, czy używasz właściwego programu. To ważnie, ponieważ 98% reklamacji składają osoby usiłujące otworzyć plik niewłaściwym programem lub takie, które nie zapisały pliku na swoim komputerze (sic!).

2. Jeśli chcesz uzyskać naszą pomoc, prześlij nam komunikaty błędów pojawiających się przy próbie otworzenia pliku.

Małe, dodatkowe wyjaśnienie. My jesteśmy Księgarnią, a plik pobierany jest wprost z Hurtowni w takim formacie, w jakim dostarczył go nam Wydawca. Wobec tego, jeśli jest jakiś kłopot z plikiem, to znaczyłoby, że uszkodzony jest plik źródłowy, czyli ten od Wydawcy. Mogą też być inne przyczyny, które musimy zidentyfikować.

Dlatego prosimy o podanie nam np. kopii komunikatu błędów, jakie pokazują się przy próbie otwarcia pliku oraz informacji o programie(i jego wersji) używanym do otwierania pliku.

Wtedy my będziemy mogli przesłać tę reklamację do Hurtowni, która sprawdzi, co się dzieje i w razie potrzeby zażąda od Wydawcy wgrania poprawionego pliku, który następnie zostanie Państwu udostępniony. Procedura jest trochę skomplikowana, ale musi być taka, ponieważ tak naprawdę (w pewnym uproszczeniu) we wszystkich księgarniach w Polsce istnieje tylko jeden plik źródłowy (ten wgrany przez wydawcę), a Państwo (po złożeniu zamówienia) otrzymują kopię tego pliku sporządzoną (indywidualnie dla Was) przez hurtownię. My tylko przesyłamy link do tej kopii.


W celu odzyskanie hasła należy:

1 – wejść w zakładkę „Moje Konto„,

2 postąpić jak na rys. poniżej:

Jak odzyskać zapomniane hasło do strony internetowej

Uwaga: dostęp do kursu uruchamia się automatycznie w chwili przejścia płatności.
W praktyce oznacza to najczęściej, że wybierając płatności inne niż zwykły przelew dostęp otrzymasz niezwłocznie po zakupie. Wyjątkowo, z przyczyn leżących nie po naszej stronie mogą występować odstępstwa od tej reguły. W przypadku wybrania płatności zwykłym przelewem dostęp do kursu nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty.

– kursy online są dostępne, po wykupieniu, w dowolnych porach dnia i z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu (patrz Regulamin)
– każdy kurs podzielony jest na lekcje
– w lekcjach mogą być teksty, filmy (czasem wiele filmów), pliki do pobrania, testy itp.
– tempo nauki uczestnik kursu ustala samodzielnie
– do lekcji można wracać wracać

Z w/w powodów nie podajemy czasu przejścia kursu, ponieważ w zależności od indywidualnych potrzeb jedni robią to szybciej a inni wolniej.

Uwaga:

Wszystkie materiały wideo hostowane są z największego światowego serwisu vimeo.com (to taki „profesjonalny Youtube„). Jeśli masz problem z wolnym ładowaniem filmów, to zapewne wynika on z jakości łącza w miejscu w którym korzystasz z dostępu do Internetu. Nie z pracy samych serwerów. Jeśli korzystasz z dostępu mobilnego sprawdzaj, czy masz połączenie z najszybszą z dostępnych sieci, ponieważ urządzenia mobilne (jeśli są w ruchu 😉 ) w ramach roamingu samoczynnie przełączają się między sieciami i nie zawsze powracają natychmiast do tych najszybszych ustawień.

Wszystkie materiały wideo hostowane są z największego światowego serwisu vimeo.com (to taki „profesjonalny Youtube„).

Jeśli masz problem z wolnym ładowaniem filmów, to zapewne wynika on z jakości łącza w miejscu, w którym korzystasz z dostępu do Internetu. Nie z pracy samych serwerów. Zmiana miejsca lub sieci dostępu do Internetu powinna pomóc.

Jeśli korzystasz z dostępu mobilnego, sprawdzajczy masz połączenie z najszybszą z dostępnych sieci, ponieważ urządzenia mobilne (jeśli są w ruchu 😉 ) w ramach roamingu samoczynnie przełączają się między sieciami i nie zawsze powracają natychmiast do tych najszybszych ustawień.

Jeśli film „zacina się” a „odświeżenie” strony nie pomaga, to znaczy, że nastąpił błąd na  łączach podczas pierwotnego pobierania i że strona „po odświeżeniu” nadal pobierana jest z pamięci tymczasowej twojej przeglądarki. Wyczyść pamięć tymczasową.

W celu ochrony kont i danych użytkowników na platformie działa system bezpieczeństwa uniemożliwiający wielokrotne logowanie, oraz blokujący czasowo możliwość logowania.

Jeśli przy próbie logowania widzisz taki jak poniżej, albo podobny komunikat to znaczy, że zadział opisamy wyżej system. Ponów próbę za kilka godzin.

Load More